Gmail pašto dėžutės konfigūravimas laiškų siuntimui iš Rivile GAMA

Šios instrukcijos aktualios tuomet, kai el. laiškus iš Rivile GAMA siunčiate SMTP protokolu, t.y. esate nurodę SS_SMTP_SERV parametrą arba laiškus siunčiate F_MAIL_CHILKAT() ar F_MAIL_CDO() funkcijų pagalba. Jeigu laiškų siuntimui iš Rivile GAMA naudojate Outlook ar kitą el. pašto programą, įdiegtą į darbo vietą, papildomai pašto dėžutės konfigūruoti nereikia.

Norėdami siųsti el. laiškus per savo Gmail pašto dėžutę turite papildomai sukonfigūruoti su pašto dėžute susietą Google paskyrą. Paskyroje turite sukurti, taip vadinamą, programėlės slaptažodį.

Prisijunkite prie Gmail pašto dėžutės kompiuteryje per naršyklę. Viršutiniame dešiniajame lango kampe paspauskite ant savo profilio ikonos ir pasirinkite Manage your Google Account. Šiuos nustatymus taip pat galite pasiekti tiesiai per nuorodą https://myaccount.google.com/.

Jeigu turite kelias Google paskyras, įsitikinkite, kad konfigūruojate jums reikiamą paskyrą. Aktyvios paskyros el. pašto adresas nurodytas po jūsų vardu. Jeigu matote neteisingą el. pašto adresą, iš sąrašo pasirinkite kitą paskyrą.

Iš meniu kairėje pasirinkite Security.

Skyriuje Signing in to Google paspauskite ant App passwords.

Ši nuoroda yra prieinama tik tuomet, kai jūsų Google paskyra yra sukonfigūruota reikalauti papildomo patvirtinimo prisijungiant, t.y. "2-Step Verification" (ekrano nuotraukoje žemiau) yra padėtyje On. Jeigu nustatymas "2-Step Verification" jūsų Google paskyroje yra išjungtas, turite jį įjungti.

Atsidariusiame lange iš pirmojo sąrašo pasirinkite Other (Custom name).

Nurodykite programos identifikacinį pavadinimą (ne slaptažodį), kurioje šį slaptažodį naudosite. Mūsų atveju įrašykite Rivile GAMA. Paspauskite mygtuką GENERATE.

Google sugeneruos 16-os simbolių atsitiktinį slaptažodį, kurį reikia nurodyti Rivile GAMA SMTP parametruose arba F_MAIL_CHILKAT() funkcijoje vietoj pagrindinio SMTP vartotojo slaptažodžio.

Šis slaptažodis nepakeičia jūsų pagrindinio Google slaptažodžio. Jis yra tik kaip papildoma priemonė autentifikuoti senesnius protokolus naudojančias programas.

Nusikopijuokite ir įrašykite jį iš karto, nes uždarius šį langą slaptažodžio pamatyti negalėsite. Atlikę visus reikiamus veiksmus Rivile GAMA programoje ir įsitikinę, kad laiškų siuntimas veikia teisingai, paspauskite mygtuką DONE.

Instrukciją, kaip pilnai sukonfigūruoti el. laiškų siuntimą Rivile GAMA programoje, rasite Rivile gido temoje Siuntimo funkcijos.

Šis papildomas slaptažodis visuomet automatiškai panaikinamas, kai pasikeičiate pagrindinį savo Google paskyros slaptažodį. Dėl šios priežasties laiškų siuntimui iš Rivile GAMA nerekomenduojame naudoti asmenių Gmail pašto dėžučių. Rekomenduojame susikurti atskirą Google paskyrą, kuri nebūtų susieta su konkrečiu asmeniu, pavyzdžiui gama@jusųįmonė.lt. Taip išvengsite papildomo slaptažodžio generavimo ir SMTP nustatymų keitimo kas kartą, kai reikia pakeisti pagrindinį Google paskyros slaptažodį, arba kai įmonėje įvyksta darbuotojų kaita.