Biudžeto valdymas

Biudžeto modulis skirtas tam, kad, suvedus įmonės finansinę biudžetų informaciją, po to būtų galima ją sulyginti su įmonės finansiniais rodikliais.

Sistemoje vedamos penkios statinės ir penkiolika dinaminių dimensijų. Statinės dimensijos sistemoje yra fiksuotos - jų pakeisti negalima.

Statinės dimensijos: Padalinys, Objektas, Centras, Serija ir Asmuo. Jos yra beveik visuose sistemos moduliuose. Vedant operacijas tuose moduliuose jos patenka į DK, todėl galima spausdinti įvairias finansines ataskaitas tų dimensijų pjūviais.

Dinaminės dimensijos - tai analizės pjūviai, kuriuos vartotojas pagal poreikį gali susikurti pats. Pavyzdžiui: Klientų grupės, Menedžeriai, Pardavimų temos, Prekių grupės, Prekių temos ir t.t. Sukūrus reikalingas dimensijas ir įvedus atitinkamą informaciją, galima analizuoti finansinę informaciją tų dimensijų pjūviais.

Labai svarbu iš anksto nuspręsti, kokios dimensijos ir kaip bus naudojamos. Pagal jas informacija ateis į Didžiąją knygą, pagal jas bus galima vesti biudžetą, o po to daryti planuojamos ir faktinės informacijos palyginimą.

Pvz.: jeigu įmonėje svarbu vesti finansinius rezultatus pagal padalinius, tai padalinys bus apskaitos dimensija, pagal kurią bus vedama ne tik analitinė, bet ir finansinė apskaita, t.y. duomenys bus atvaizduojami Didžiojoje knygoje padalinio pjūvyje. Tokiu atveju, ir biudžetą reikėtų suvesti padalinio pjūvyje. Tada būtų galima lyginti biudžetą su finansiniais rodikliais tiek pagal kiekvieną padalinį, tiek visos įmonės mastu.