Prekių nurašymas

Servisas -> Atsargos -> Atsargų operacijos

Prekių nurašymas gali būti atliekamas trim būdais :

  1. detalus prekių nurašymas,
  2. visų padalinio prekių nurašymas,
  3. prekių nurašymas iš likučių.

Prekių nurašymui parenkamas operacijos tipas "Nurašymas", įrašoma kokia data ir iš kokio padalinio prekės bus nurašomos.

Detalus prekių nurašymas

Detaliai suvedamas kiekvienos prekės nurašymas. Paspaudus mygtuką "Naujas" , prekės kodas arba barkodas įvedami ranka, pasirenkami iš sąrašo arba iš likučių.

Į lauką "Sąskaita" pagal nutylėjimą įkrenta savikainos sąskaita iš prekės aprašyme nurodytos prekių sąskaitų ryšio lentelės. Esant reikalui ją galima pakeisti. Perkėlus operaciją į šios sąskaitos debetą nusirašys prekės savikainos suma.

Jeigu nurašymas pastoviai vyksta į tam tikrą sąskaitą, tai ją galima nusirodyti parametre "Sąskaita pagal nutylėjimą". Ji turės aukštesnį prioritetą nei nurodyta sąskaitų ryšio lentelėje.

Visada bus kredituojama sąskaita iš Fifo likučių, t.y. ne sąskaita iš sąskaitų ryšio lentelės, o ta, kuri buvo priskirta pajamavimo (pirkimo) metu. Todėl pakeitus sąskaitų ryšyje turto sąskaitą, prekės, kurios buvo užpajamuotos iki pakeitimo, dar bus nurašomos iš anksčiau buvusios sąskaitos.

Įvedamas nurašomas kiekis.

Nurašomų prekių kiekis būtinai įrašomas su minuso ženklu.

Padalinio prekių sąrašo nurašymas

Programoje yra galimybė nurašyti visas arba pagal tam tikrus pjūvius (pvz., grupes) atfiltruotas padalinio prekes.

Spaudžiamas mygtukas "Prekių nurašymo formavimas". Atsidaro langas "Einamieji prekių likučiai". Uždedami reikalingi filtrai (padalinys, grupė ir pan.) ir nuskaitomas prekių sąrašas. Ant bet kurios prekės dukart spragtelėjus "pelės" klavišą, pasirodo klausimas "Ar nurašyti pasirinktas prekes?" Atsakius "Taip", suformuojama visų nuskaitytų padalinio prekių nurašymo operacija.

Jeigu bus aprašytas parametras "Sąskaita pagal nutylėjimą ", tai prekės nusirašys į čia nurodytą sąskaitą. Priešingu atveju, bus parinkta savikainos sąskaita iš prekių kortelėje nurodytos sąskaitų ryšio lentelės.

Prekių kiekis automatiškai įkris su minuso ženklu.

Prekių nurašymas iš likučių

Nurašymas iš prekių likučių sąrašo labai patogus, kai reikia nurašyti tik tam tikrą padalinio prekių kiekį.

Spaudžiamas mygtukas "Likučiai". Atsidaro langas "Likučiai". Uždedami reikalingi filtrai (padalinys, grupė ir pan.) ir nuskaitomas prekių sąrašas. Stulpelyje "Kiekis" suvedamas nurašomas prekių kiekis.

Nurašomi kiekiai vedami su minuso ženklu. Priešingu atveju prekės bus ne nurašytos, o užpajamuotos.

Jeigu bus aprašytas parametras "Sąskaita pagal nutylėjimą", tai prekės nusirašys į čia nurodytą sąskaitą. Priešingu atveju, bus parinkta savikainos sąskaita iš prekių kortelėje nurodytos sąskaitų ryšio lentelės.